Witraż

Pracownia witraży oferuje niepowtarzalne wzory witraży wraz z kompleksowym ich wykonaniem, czyli od projektu przez wykonanie i montaż. Oferuję pomoc przy opracowaniu projektu, przedstawiam jego wizualizację w oparciu o zadany temat lub proponuję swój własny motyw.

Moje zdobyte doświadczenie w okresie pracy ze szkłem pozwala tworzyć prace maksymalnie dopasowane do oczekiwań klienta. Ścisłe powiązanie prac projektowych i wykonawczych w jedną nierozerwalną całość w połączeniu z nowoczesnym zapleczem technologicznym zapewnia niezwykły końcowy efekt dzieła. Możecie Państwo oglądać ręcznie wykonane ozdoby ze szkła oraz przedmioty dekoracyjne, które wykonywane są w oparciu o podstawowe techniki witrażowe. Wykonuję również witraże w technice Tiffany’ego (czyli taśmy miedzianej), począwszy od drobnych przedmiotów dekoracyjnych po te większe, jak wypełnienia drzwi, drzwiczek, okien, oraz wszelkie przeszklenie w pomieszczeniach. Wszystkie prace wykonywane są na podstawie sprawdzonej tysiącletniej technologii szkieł barwionych w masie, które łączone są z tradycyjnym ołowiem. W opracowaniach malarskich stosuję wyłącznie farby szkliwne, które wypalane są na gorąco. Stosowanie tych technik pozwoli, aby wszystkie dzieła były długowieczne i trwałe. Do pracy używam szkła witrażowego wysokiej jakości, cała praca wykonywana jest ręcznie z największą dbałością o każdy szczegół, co nadaje jej niepowtarzalny charakter i wygląd. Witraże wykonywane są w dowolnych wymiarach i kształtach zgodnie z zamówieniem.

Praca przy tworzeniu witraży to proces bardzo indywidualny dla każdego projektu, tutaj współpracuję razem z klientem, dlatego pragnę przybliżyć Państwu kilka etapów, o których warto wiedzieć przy zamawianiu witraży:

  • Rozmowa, musimy ustalić temat i kolorystykę odpowiednią dla pomieszczenia, gdzie umieszczony ma zostać witraż.
  • Przedstawienie projektu w wersjach kolorystycznych ustalonych, przy pierwszym spotkaniu, wybór szkła według próbnika, z których ma być wykonany witraż. Na tym etapie nie jesteście Państwo zobowiązani do złożenia zamówienia.
  • Ustalenie ostatecznego projektu, terminu jego wykonania oraz kosztu witrażu, czyli wykonania zlecenia. Są one uzależnione przede wszystkim od jego wielkości, ilości elementów, z których się składa oraz rodzaju szkła wykorzystanego w trakcie pracy.
  • Przedstawienie gotowego witrażu i montaż w pomieszczeniu bądź też możliwość wysyłki mniejszych form do samodzielnego montażu.

Mogę Państwa zapewnić, że zarówno rozmowa wstępna, jak i przedstawienie projektu nie zobowiązuje jeszcze do podjęcia przez Państwa ostatecznej decyzji. Na tym etapie jestem otwarty na wszelkie sugestie oraz ewentualne poprawki, tym samym możemy uniknąć rozczarowania i być zadowolonymi z uzyskanego efektu końcowego. W trakcie tak przeprowadzonej współpracy gwarantuję stuprocentowe zadowolenie i satysfakcję dla Państwa z otrzymanych rezultatów.

Serdecznie zapraszam.